![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15554198
*
nr 1555 4198
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 augusti 2023
kl 20:06:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/8 16:07:22
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47
-
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17
*
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
nr 1555 4198
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/8 16:07:22 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk mÃ¥lare född i Uddevalla 1927.Läs mer om Roland von Rainals
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:04 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
2002 Oljemålning
Astrid Wahlstedt (1877-1946), Sverige. Landskap me..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:47 -
2112 Oljemålning
Bali Fristedt, blommande träd. Signerad. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
5266 Oljemålning
C Borén, Lejon. Signerad. -41. Olja på duk, 28x34 ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:17